کتاب بیابان

اثر ژان ماری گوستاو لوکلزیو از انتشارات دیبایه - مترجم: آزیتا همپارتیان-ادبیات فرانسه

کویر یک رمان است که متشکل از دو روایت متناوب است که در مخالف قرار دارند. اولین اتفاق می افتد در بیابان بین سال های 1909 و 1912 و مهاجرت یک پسر جوان نوجوان، نور و مردمش، مردگان آبی، رزمندگان متواضع کویر را فرا می گیرد. قبیله Nours از سرزمین های خود توسط سربازان مستعمرات فرانسوی فرار کرده است تا از دره Saguiet El Hamra برای کمک به رهبر معنوی بزرگ به نام Water of the Eyes استفاده کند. روایت دوم داستان معاصر لالا، نسلی از مردگان آبی را مربوط می کند. اگرچه او یک یتیم است که در یک جزیره ای شناخته می شود که به نام پروژه در نزدیکی یک شهر ساحلی در مراکش شناخته می شود، خون عشیره افتخار و مشتاق او در رگ هایش اجرا می شود. خیلی زود Lalla باید فرار از ازدواج اجباری با یک مرد مسن تر و ثروتمند فرار کند. او به فرانسه سفر می کند و در بسیاری از محاکمه ها از کار در مجتمع پرستاری تا موفقیت به عنوان یک مدل مد بسیار پرداخت می کند، اما او هرگز خون خونین اجداد خود را تحمیل نمی کند.


خرید کتاب بیابان
جستجوی کتاب بیابان در گودریدز

معرفی کتاب بیابان از نگاه کاربران
اغلب به نظر می رسد که ادبیات قرن بیستم قرن بیستم در سایه پروست قرار دارد. Duras، Sollers، Simon، و ظاهرا Monsieur Le Clà © zio نیز هست. سبک به طرز ماندگاری جذاب است، به طوری که در رنج نفس نفس گیر و خیره کننده ی impressionism گرفتار شده است، ممکن است کمی طول بکشد تا یک @ story @ ظاهر شود. من خوبم. Desert کاملا زرق و برق دار است، هیچ مشکلی در مورد آن وجود ندارد. و من خودم را خیلی دوست داشتم که به عنوان یک قهرمان بازی کند. خوب، نوعی قهرمان اگزیستانسیالیستی است که شما قبلا دیده اید در فیلم های ناخودآگاه نوولل وایگه. شاید یکی از دختران زوج مراکشی باشد، اما با تمام وجودش از یک پاریسن. باز هم، خوب با من. پایان ... کمتر خوب است. در حقیقت، آن را یک زلزله ناگهانی بود. اما این به این معنی نیست که از کیفیت کتاب به طور کلی کاسته شده است. این عمدتا به این دلیل است که درست قبل از پایان بمب، صحنه ای وجود دارد که لالا مرتب از آن اما نه واقعا به صحرا بازگشته است، که یکی از شبیه ترین و زیباترین قطعه ای از پروژستور است که تا به حال خوانده ام. به تنهایی کل کتاب را ارزش خواندن می کند.

مشاهده لینک اصلی
تلاش آنچه که من از این کتاب نوشته شده در 1980 است که معنویت درونی، راه شخصی را در جهان از 80 سال فکر می کنم بیشتر و بیشتر فایده بازرگانی شد. Lecrivain کمک همسر مراکش خود، Jemia طریق locean کویر است recherchew از یک کنجکاوی quune داخلی آرام را احیا می کند در او خش خش از همه چیز از زمین تنظیم در اطراف luiqui تحریک روشن و تیز علاقه خود را به هویت خود و که در مقایسه با کتاب کنیم.سیستم به عنوان ساختار آمدن و رفتن، رفتن به این، تاریخ از قبیله صحرا، از یک نقطه عطف در زندگی خود، و یا او عبور صحرا، توسط رهبر معنوی مذهبی خود هدایت، در توقف آزمون غیر ممکن تغییر با نوسازی استعماری آغاز می شود. های برتر از انسان مصیبت، اسطوره های اصلی است که یک فاجعه اما تحمل در درون او یک بارقه از امید هر چند ضعیف و برای کمک به بازماندگان جوان آهنگ و زمان dassumer زمان سرنوشت propreLe خود را در این می گوید که دختر داستان تپه صبر نشان می دهد، خاندان یتیم جوان لالا که دختر صحرا منجر به یک زندگی دارای قوانین خاص خود از زندگی در یک bidovville الکترونیکی با عمه اش و خانواده خود است که توسط راز بیابان و تاریخ قبیله خود و جد خود جلب کرده است. پایین قدرت هویت رو به زمین و خاک کمک با دوبار آگاه می شود او ناشنوا و پسر جوان گنگ، Hartani، و برخی از Medjnoun بود، برای از آینده هیچ جا، درخواست از هیئت مدیره به خوبی توسط یک جنگجو از صحرا و او را به یاد Lalla عشق به بیابان و عشق همسایه و مانند آن از دیگر. در یک سفر از طریق بیابان جدا از او و به شهر لالا از طریق بیابان معنوی او در زمان memme و از طریق این گذرگاه با قایق و مارسی آمد و سپس در پاریس آن را در همراهی ایمان و دینداری قبیله ای خود موفق است eneignement آن از صحرا که مقادیر واقعی را می نویسد. او این زندگی معاصر از چپ به هنگام تولد به دختر، دختر او و دختر Harnani، Eoux معنوی خود، دو برابر خود را، دوست خود را از صحرا. او یک روز صبح زیر یک درخت انجیر، مانند بسیاری از زنان سنتی قبیله اش، دخترش را تولد می دهد.

مشاهده لینک اصلی
کویر یک کتاب شگفت انگیز بود. این 7 سال پس از غولها منتشر شد، اما به نظر می رسد که آن را 40 سال بعد توسط یک مرد کاملا متفاوت نوشته شده است. خوب، این یک کمی از اغراق است. لو کلاسیو هنوز هم از کلاهبرداری های مشابهی مانند توصیف های طولانی از افراد پیاده روی و اشیاء کوتاه استفاده می کند. در حالی که کتاب های دیگر من را بهholy f $٪! @ هدایت می کردند، کویر واقعا منحرف شد و با قرار دادن این کلاهبرداری ها در اطراف یک روایت رانده شده بیشتر، مقایسه کرد. اولین 7 کتاب او به نظر می رسد نوعی فریاد دیوانه در مورد چیزی بسیار بدی بود در حالی که کویر به نظر می رسید تلاش واقعی به تصویر کشیدن آن است که به همین ترتیب نویسنده را وحشت. در 7 سالگی، او تمام ترفندهای ادبیات بازی را حذف کرد، در حالیکه او با کمترین میزان در کویر، بیشتر کار میکرد. من نمی توانم عینی بگویم که سبک او بهتر است. 7 کتاب اول من ذهن من را منفجر کرد. کویر مرا گریه کرد از آن چیزهایی که می خواهید را بگیرید. در هر صورت، آنها ارزش خواندن را دارند.

مشاهده لینک اصلی
من این کتاب را خیلی خواندم. نه اینکه نوشتن این است که دشوار است برای خواندن، اما نویسنده نمی کند دقیقا روایت بسیاری از عمل است. 80٪ از افکار و توصیفات به طور کلی در این کتاب وجود دارد. اولین چیزی که من در مورد آن دوست داشتم، تنظیم داستان بود. حتی در تختخوابم هیچ صدایی در اطراف خانه نبود، می توانستم باد، خورشید را روی پوستم احساس کنم. من قطعا توسط آن منتقل شده است. دو داستان مونتاژ شده است، اما به عنوان عمل بسیار زیادی وجود ندارد، و به عنوان شخصیت ها واقعا متفاوت است، شما هیچ مشکلی در گفتن زمانی که شما داستان را تغییر دهید. من این کتاب را نزدیک بستم. من مسافرت کردم، من در مورد چیزهای زیادی فکر کردم و پایان به من حساس بود. این یک کتاب واقعا در حال حرکت بود که باعث شد من فکر کنم چگونه ادراک ها می توانند بسته به جایی که ما متولد شده اند و چگونه مطرح شد، چه فضایی به ما و غیره آموزش دادیم.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب را به زبان فرانسه خواند و ترجمه نبود، به صفحه 70 رفت و دیگر نمیتوانست آن را بگیرد. این کار خیلی تکراری است، نویسنده فقط به کار و فعالیت در، بر و در، در موارد غیر ضروری و بیش از حد؛ به طوری که شما احساس می کنید که اگر پول خود را برای هر تعداد صفحاتی که نوشتید دریافت کند. به اعتقاد من، احساس اینکه شما این را دریافت می کنید که نویسنده فقط کلمات را هدر می دهد، نه به دلیل ترجمه {اگر شما یک نسخه ترجمه شده را بخوانید}، بلکه ماهیت کار {در زبان اصلی خود} خود است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب بیابان


 کتاب عذاب روح
 کتاب شارل بودلر
 کتاب بهار 71
 کتاب کین
 کتاب بنیاد کلی گرایی
 کتاب پسر