کتاب ستاره سرگردان

اثر ژان ماری گوستاو لوکلزیو از انتشارات آموت - مترجم: سجاد تبریزی-ادبیات فرانسه

از برنده جایزه نوبل سال 2008 ادبیات، ستاره سرگردان داستان دو زن جوان است که یکی از آنها توسط هولوکاست ریشه می گیرد و دیگری با تأسیس دولت اسرائیل. دختر جوان، استر، که در یک روستای کوچک کوهستانی در شمال نیوز که توسط نیروهای ایتالیایی اشغال شده است، یاد می گیرد که در اروپا در زمان جنگ چه می گوید. نوجوانی آرام جوان، او از دست دادن پدر عزیزش رنج می برد و با مادرش مجبور است از سربازان آلمانی فرار کند. در پایان جنگ، استر و مادرش سفر عجیبی به اورشلیم می گذارند، جایی که مسیر آنها با گروهی از پناهندگان آواره، از جمله Nejma، یک دختر فلسطینی است که داستان زندگی اش در اردوگاه ها داستان خود را از رنج و بقای استار را متعادل می کند.


خرید کتاب ستاره سرگردان
جستجوی کتاب ستاره سرگردان در گودریدز

معرفی کتاب ستاره سرگردان از نگاه کاربران
خلاصه ای از تاریخ سیاسی قرن 20 در یک داستان خلاصه با یک فرم روایت است که خیلی قوی است، اما همچنین شاعرانه. زبان مورد استفاده است آسان نیست به هضم، شاید به این دلیل لو Clezio BS نقطه نظر که تنها توسط کسانی که زبان فرانسه را به عنوان ibu.Terlepas زبان از همه که درک درک نوشت، من تعجب نمی کنم اگر لو Clezio جایزه نوبل در ادبیات در سال 2008 با کار خود را این سال را به دست آورد . در چند سال آینده، این کار ممکن است با نویسندگان بزرگ فرانسه مانند دهان و آمپر کامو تراز وسط قرار دارد؛ ولتر

مشاهده لینک اصلی
این رمان اولین قطعه ای از هنر من بود که توسط ژان ماری گوستاو لو کلاسیو خوانده شد و من از اینکه چگونه آن را لری می توانستم بفهمم. به عنوان شخص دیگری ذکر شده است، آن را به زیبایی شکننده به آن، که به طور کامل غرق ME. داستان دو دختر جوان در طول جنگ جهانی دوم می گوید، یکی از فرار از خانه محبوب خود در فرانسه، یکی دیگر از پناهنده فلسطینی آواره از خانه اش در طول جنگ داخلی و ایجاد اسرائیل. آنها یکدیگر را در اردوگاه های پناهندگان ملاقات می کنند و یک پیوند تشکیل می شود. من جذب شدم و آن را یک رمان بسیار آموزنده دانستم. من توسط این خواننده بسیار ارزشمند منتقل شدم.

مشاهده لینک اصلی
باور نکردنی یک کتاب بسیار خوب است. این تنها نشان می دهد که چگونه یک انسان عجیب و غریب می تواند به خودشان برسد. هنگامی که نازی ها شکنجه و عدالت و جرم را به جامعه یهودیان انجام دادند و نه تا آن زمان، از این نوع جرم به جامعه دیگر اعمال می کردند. چرا ما نمی توانیم با یکدیگر در یک جهان یا کشور زندگی کنیم و هر گونه علت اولیه مانند نژاد، مذهب یا هر نوع پیش شرطی از دیگران را نادیده بگیریم. یک داستان لمس و یکی از اندیشمندانه. ما به این نوع نوشتن نیاز داریم تا از دیگران آگاهی داشته باشیم.

مشاهده لینک اصلی
مطمئنا قدرتمند، از جمله روستاهای فرانسوی، ناگهان متوجه شدم که بله، نازی ها در واقع می توانند آن را به وجود آورند - آنها تبعید شدید دشوار به اسرائیل، بازیکن پیانو در روستا، رابطه با سربازان، مقاومت مقاومت شجاع .... ولی! مسیر مخالف، فلسطینی هایی که از میهن خود فرار می کردند، از وزن یکسان نبود. بله، دو دختر در مسیرهای مخالف، در تپه ها به زودی به سر می برند، اما فقط مهاجر یهودی فرانسوی ما خارج شد. با این حال، یک کتاب که ابعاد بیشتری را برای درک تاثیرات خاص فاجعه جنگ می افزاید.

مشاهده لینک اصلی
این یک ترجمه از آخرین برنده جایزه نوبل ما است. این رمان به عنوان یک شاعر شناخته شده است که دو زن دارد. اولین بار استره است و ما داستان او را در آلپ ایتالیا در سال 1942 به دست می آوریم وقتی او و مادرش از نازی ها فرار می کنند تا زمانی که سرانجام به فلسطین می رسد. ما همچنین نجما یک دختر جوان را دنبال می کنیم که وحشت یک اردوگاه پناهندگان فراموش شده فلسطینی را نشان می دهد. نوشتن شاعرانه است ... نوعی مانند بیمار انگلیسی است. به جای تصاویر بصری، ما بیشتر از پاسخ های عاطفی شخصیت ها و داستان آنها را به اشتراک می گذاریم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب ستاره سرگردان


 کتاب مسافرخانه سرخ
 کتاب وقایع نگاری های الجزایر
 کتاب بی سواد و فرقی نمی کند
 کتاب طنزآوران جهان نمایش 6
 کتاب ویلای دلگیر
 کتاب شعر مدرن