کتاب سن عقل

اثر ژان پل سارتر از انتشارات نشر چشمه - مترجم: حسین سلیمانی نژاد-ادبیات فرانسه

مرد قد بلندی وسط خیابان ورسن ژتوریکس بازوی ماتیو را گرفت. ماموری توی پیاده‌رو مقابل هی پایین و بالا می‌رفت. «رییس، یک چیزی بهم بده؛ گرسنه‌ام.» چشم‌های به هم چسبیده و لب‌های کلفتی داشت و بوی الکل می‌داد. ماتیو پرسید «فکر نمی‌کنی بیشتر تشنه‌ای یا گرسنه؟» مرد به زحمت گفت: «حاضرم برایت قسم بخورم رفیق، حاضرم قسم بخورم»


خرید کتاب سن عقل
جستجوی کتاب سن عقل در گودریدز

معرفی کتاب سن عقل از نگاه کاربران
خیلی خوبه من کتاب را دوست داشتم

مشاهده لینک اصلی
اما شما خیلی شبیه یک فردی بودید که فقط متوجه شده بود که او در ایده هایی زندگی می کند که پول ندارند زندگی می کنند. »درست قبل از اینکه فرانسه برای یک بار دیگر در قرن بیستم پاره شود، معلم فلسفه معشوقه اش را پیدا می کند ماتيو دلارو بايد باردار باشد و مصمم باشد که از آزادی خود حمايت کند. با توجه به تراژدی های آزادی انسان و لعنت پیری، سارتر یک شاهکار شخصیت های پیچیده و رانده شده، ناقص، وحشتناک و در نهایت افراد انسانی را به انجام معاینه خود می رساند زمانی که کسانی که آزاد هستند خود را با عشق، نفرت، شهوت و راحتی در خیابان های پاریس قبل از جنگ جهانی دوم.

مشاهده لینک اصلی
من در سن نوجوانی مطالعه کرده ام و می توانم ستاره های بیشتری بدهم :-)

مشاهده لینک اصلی
این یک کتاب شادمانی نیست با این حال، این یک رمان فوق العاده است، حتی اگر فکر کردم آن را بیش از حد طولانی است. مجموعه ای از آپارتمان ها، خیابان ها، کافه ها و کلوپ های شبانه سال 1938 پاریس، تنها با تعداد انگشت شماری از شخصیت ها، ساخته شده است. من قبل از این که بتوانم این را درک کنم، تقریبا نیمی از کتاب بود. با این حال، برای من فوق العاده خوب کار کرد و من از آن لذت بردم. این اعتیاد آور بود فرار از شخصیت ها به یاد جوانان خود من یادآوری شد، و پاریس تعطیلات من یک بار دیگر برای من بسیار واقعی بود. من دوباره در آن شهر پر جنب و جوش حضور داشتم و خیابانها را به یاد می آوردم و پر از احساسات منحصر به فرد برای تجربه. شخصیت ها به طور مداوم ایده های کوتاه مدت را توسعه می دهند و به نظر می رسد که آنها به روشنی بر رفتار و ایده های کوتاه مدت دیگران تاثیر می گذارند. برای یک دسته از آنها، وقت خود را صرف نومیدی یکدیگر می کنند. مانند اپراهای صابون مدرن، اسرارها برای نگهداری غیرممکن است. ایده ها، مانند بازیگران در یک صحنه، قطعا پویا هستند، اما در بعضی موارد در این روایت، آنها به عنوان شبیه به برف پوشیده می شوند. با این حال، برای من مصرف مکرر و بیش از حد از الکل بود، در حالی که فشار فقر را که احتمالا عواقب ناشی از پیگیری و طولانی مدت خود را تحقیر می کرد، تحریک می کرد. روایت به عنوان استاد فلسفه ماتیو دلارو (بر اساس خود سارتر)، که در اطراف او متمرکز است، به شدت نگران کننده است. برای سقط جنین (دوست مادرم، مرسل، مرسل) به شدت پول می گیرد. این موضوع برای متیو مطابقت دارد، زیرا او با ایده آزادی روبرو است. گفتگوها هوشمندانه هستند، شخصیت ها تیز هستند، اما انگیزه ها و استدلال های آنها کم عمق است. همانطور که متیو در نهایت قهرمان مالی خود را برطرف می کند، او با مشکلات جوانان مواجه می شود و شاید به اشتباه در تلاش برای آزادی است. او پس از مشكلات بزرگي كه در زندگي (با Marcelle ازدواج مي كند) استعفا مي دهد و مسئوليت خود را به استعفا از دست مي دهد. در انجام این کار او به دست آورد LÃ ¢ ge de raison. به جای آن، این رمان جدید برای یک استاد فلسفه است؛ یکی با جوانان غیرمعمول توسعه یافته و این واقعا سارتر بود؟ با این حال، و برای من شگفت آورتر، از اینکه چگونه متیو خود را تسخیر کرده و چگونه ایده هایش را توسعه داده و بازی می کند، هیچ اشاره ای به آنچه که از هر یک از افکار فلسفی حرفه ای او سود برده است وجود ندارد. من به این باور رسیده ام که سن عقل می تواند زمانی شروع شود که الکل بتواند در حد اعتدال لذت ببرد یا اینکه دلایل اصلی مصرف بیش از حد می تواند مورد توجه قرار گیرد؛ شاید مسئله برجسته یونس (رمان های زولا از قبیل La Terre و Lâ € Assommoir). من منتظر لورسورس (The Reprieve)، عاقبت سه گانه جاده های آزادی است. نقل قول مورد علاقه من: \"همه چیز در اطراف [Mathieu] چیزها در یک دایره، انتظار، متواضع و نشان دهنده هیچ چیز جمع شده بودند. او تنها بود، در این سکوت هیجان انگیز، آزاد و تنها، بدون کمک و بدون بهانه، محکوم شده است برای همیشه آزاد است.

مشاهده لینک اصلی
سن عقل، بخشی از یک کتاب سه گانه سه گانه است که توسط سارتر نوشته شده است، به نام \"جاده به آزادی سه گانه\". دومین و سومین کتاب در سه گانه، رفع مشکل و خوابیدن است. Reprieve بر 8 روز تمرکز داشت تا آنچه که پیمان سرنوشت ساز مونیخ بود، که اساسا رich سوم را به حرکت درآورد و مدت کوتاهی پس از آن به چکسلواکی تبدیل شد. مشکل خواب در طول جنگ تعیین می شود. قابل توجه است که خود سارتر توسط نیروهای اشغالگر نازی زندانی شد و تا 9 ماه قبل از آزاد شدن و در پاریس به تدریس بازگردانده شد. و البته، سارتر یکی از متفکران برجسته اگزیستانسیالیستی آن زمان بود و این به شدت بر روی افکار و گفتگوهایی که در این کتاب انجام می شود، بسیار مهم است. او در 1938 به عنوان سایه های تاریک جنگ جهانی دوم به اروپا نزدیک شده است. شخصیت اصلی Mathieu، استاد فرانسوی فلسفه است، که البته وسارت است، البته سارتر، با این ایده که آزادی فردی در دنیای آن زمان و مکان معنی دارد. متیو به نظر می رسید بر مفهوم آزادی فردی که مبتنی بر فرض است که او می تواند هر کاری که بخواهد انجام دهد هر زمان که بخواهد انجام دهد و نباید رفتارهای متعارف را هنگام مواجهه با مشکلات رایج اتخاذ کند. او با دو مشکل ناشی از اقدامات خود را او یک عاشق را تحریک می کند و با یک زن دیگر، بسیار جوان تر عاشق می شود. واکنش غریزی او به بارداری این است که عاشق خود را برای سقط جنین فشار دهید، و بنابراین جستجو برای پول برای پرداخت این روش آغاز می شود. مسئله دوم متیوس از حسادت او نسبت به یک دانش آموز بسیار جوان تر است و احساسات دانشجویان برای متیو روشن نیست. متیو باید با ازدواج برخورد کند، که علیه ایده او آزاد بودن است زیرا او این کار را انجام نمی دهد، زیرا او می خواست، اما چون او باید باشد او نمی خواهد احساسات زن را در نظر بگیرد، زیرا این ایده خود را در مورد آزادی انتخاب خود محدود می کند. بحث در سطوح مختلف ادامه می یابد، دوباره در برابر ظهور دولت توتالیتر در آلمان و یک دولت در فرانسه که ظاهرا قادر به مدیریت امور خود نیست. سارتر داستان کارآگاه و شخصیت ساز است. خواننده قطعا با شخصیت ها ارتباط برقرار خواهد کرد و روابط را با آنها برقرار خواهد کرد و خواندن این بسیار توصیه می شود. سوال این است که آیا ما به صورت فردی آزاد هستیم یا نه، امروزه به این موضوع ادامه می دهیم و همچنان یک فاکتور مرکزی برای فیلسوف هاست و شهروندان را به طور یکسان قرار می دهیم. این یک تلاش برای درک است که هرگز نباید پایان یابد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب سن عقل


 کتاب تبعید و سلطنت
 کتاب بی نظمی نوین جهانی
 کتاب علف شبانه
 کتاب در مدح عشق
 کتاب خاطرات خفته
 کتاب آرامش در محیط کار