کتاب مرد اول

اثر آلبر کامو از انتشارات جامی - مترجم: محمود بهفروزی-ادبیات فرانسه

کامو به داستان ژاک کرمری، پسر، زندگی می کند که بسیار شبیه به خودش است. کامو احزاب، صداها و بافت های دوران کودکی را که فقر و مرگ پدران را در بر می گیرد، با زیبایی طلب آمیز الجزایر و دلبستگی پسران به مادر مادری ناشنوا، به ارمغان می آورد. منتشر شده سی و پنج سال پس از کشف آن در میان خراب شدن تصادف ماشین که کامو را کشته بود، اولین مرد نتیجه گیری درخشان از زندگی و کار یکی از بزرگترین رماننویسان قرن بیست و یکم است. دختر کامو، کاترین کامو، بعدا دستنوشته دست نویس را به نوع مطبوعات فرستاد.


خرید کتاب مرد اول
جستجوی کتاب مرد اول در گودریدز

معرفی کتاب مرد اول از نگاه کاربران
مسلما کتاب مورد علاقه من.

مشاهده لینک اصلی
این کاموویس رمان خودآموز ناتمام است که او در مرگ نابهنگام خود در یک تصادف اتومبیل در فرانسه در سال 1960 کار کرد. (ظاهرا این دستنوشته در کیف خود در صحنه یافت شد.) داستان ژاک کرمری جوان که هرگز او را نمی شناخت پدر - او در جنگ جهانی اول زمانی که ژاک نوزاد بود - در فقر شدید در الجزایر توسط مادربزرگ بی سواد و بیسواد و تقریبا ناشنوا مادر (او دارای واژگان 400 کلمه) درگذشت. این یک کتاب متحرک و تند و خشن بود (مانند یک پاک کننده صاف بعد از جزییات جادویی معاصر که تا به حال به پایان رسیده بود) که به طور ناگهانی متوقف شد و به چندین صفحه از یادداشت ها و قطعات قطعه کاموث پایان یافت. این بهWidow کامو اختصاص داده شده است، @ مادر او adored و فکر مسیحی - حتی اگر او هرگز قادر به خواندن یک کلمه از آن است.آنچه شگفت آور است که یک جایزه نوبل ادبیات می تواند از این غم و اندوه زندگی محروم (با وجودی که کامو تصویری از فقر را به گونه ای غنی به تصویر می کشد - طبیعت، اقیانوس، دوستان دوران کودکی، فوتبال، احساسات همه تجربه های تعجب و ارزش زیادی را فراهم می کنند). کامو، که عشق طبیعی به یادگیری داشت و خانواده اش بیسواد اطلاعات خود را به رسمیت شناخت، بسیار خوش شان بود تا یک معلم مدرسه به او توجه کند (عشق میان آنها بسیار عالی بود و برای یک سال این مرد پدرش بود) و او و چند پسر دیگر را دعوت می کند تا به الکیسر در الجزیره اعتراض کنند. رمان به پایان می رسد قبل از فارغ التحصیلی از lycé ©، اگر چه آن را در زمان به عقب و جلو حرکت می کند، بنابراین فصل وجود دارد که در آن 40 ژاک از پدران خود را قبر در فرانسه، بازگشت به الجزایر برای دیدار با مادر بزرگ سالمند خود را، و شامل نامه فوق العاده کامو به این معلم مدرسه پس از اینکه او برنده نوبل شد، تشکر از او و پاسخ آموزگاران پاسخ داد. عبارات در مورد زندگی خانوادگی فقیرش شگفت انگیز است. خانواده فاقد اجاق گاز است، بنابراین ظرف ها را آماده می کنند و ظرف را به یک مغازه در کنار هم نگه می دارند که صاحب اجازه می دهد از چندین سانتیمون خود استفاده کنند. ژاک به فیلم های خاموش با مادربزرگش می رود، که نمیتواند زیرنویس را درک کند، بنابراین ژاک باید آنها را با صدای بلند بخواند، اما به اندازه کافی آرام نیست که دیگر خوانندگان را تحمل کند. اما این عمل خیلی سریع برای او ادامه می یابد، بنابراین او نمی تونست واقعا از فیلم لذت ببره و از بی سوادی شرمنده باشه، او عصبانی می شود عینک خود را در خانه گذاشت. یک روز ژاک دروغ می گوید و ادعا می کند یک قطعه دو فرانک است که او برای خودش نگه داشت و در مجاورت خانواده افتاد؛ مادربزرگش آستین خود را رول می دهد و از طریق دفع مدفوع از آن عبور می کند. کامو فوق العاده است در نشان دادن و توصیف احساسات عجیب و غریب - شرم فقر، ترس از ضرب و شتم در خانه و در مدرسه، پخت و پز برای یک پدر وجود ندارد که هیچ کس نمی تواند به او بگویید بسیار در مورد، و عمدتا، عشق عظیم برای یک مادر به خودی خود بسته است.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب به سادگی توسط عمق و شدت احساسات موجود در آن غرق می شود، این نسخه خطی زیبایی و شدت زندگی ساده کامو را افشا می کند، اما به همان اندازه ترسناک برای کسی که نمی داند نقطه فاجعه و فقر است و همچنین از طریق سرنوشت کمو اهمیت می دهد که جلسه می تواند در زندگی ما آگاه من آگاه است که من فکر می کنم هر کسی که در حال انجام یک کار از مواد مخدر است پس از اتمام این کتاب، اشک هایم را در چشمانم ببندم.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب جالب است که در آن نه تنها یک مرد جستجو برای اطلاعات در مورد پدرش، بلکه همچنین فرایند نوشتن یک نویسنده را توصیف می کند. کامو قبل از اینکه بتواند این کتاب را تکمیل کند، درگذشت و در سراسر پانویسهایی که قسمتهایی از کتاب را که او میخواست گسترش دهد، شرح داده شده است. این نیز از طریق مراحل عاطفی این مرد می رود، همانطور که او به بررسی زندگی پدرش می پردازد، مردی که او هرگز نمی دانست.

مشاهده لینک اصلی
من فکر می کنم بعد از این که من خواندن آن را با تمام داستان کامو انجام می شود.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب مرد اول


 کتاب خدایان تشنه اند
 کتاب سالامبو
 کتاب یک سیخ گلابی جانانه
 کتاب نود و سه
 کتاب آخرین امپراطور
 کتاب این جا مال من است