کتاب مون بزرگ

اثر آلن فورنیه از انتشارات مرکز - مترجم: مهدی سحابی-ادبیات فرانسه

مون بزرگ، تنها رمان آلن فورنیه، یکی از کلاسیک‌های ادبیات سده‌ی بیستم فرانسه است. این شاهکار کوچک اسرارآمیز، با سادگی و زلالی حیرت‌انگیزی که دارد و با حساسیت ژرفی که در آن نمایاندن احساسات و عواطف یک دنیای کوچک سرشار از امید و اندوه به کار رفته، بر بسیاری از آثار پس از خود به شدت تاثیر گذاشته است.


خرید کتاب مون بزرگ
جستجوی کتاب مون بزرگ در گودریدز

معرفی کتاب مون بزرگ از نگاه کاربران
نشد که ادامه ش بدم
شاید وقتی دیگر
شاید هرگز
...

مشاهده لینک اصلی
به خاطر اسم مترجمش به سراغ این کتاب رفتم، اما آنطور که انتظار داشتم نبود.
همانطور که در توضیح پشت جلد آمده این کتاب از جمله کلاسیکهاست، داستان کمابیش خطی عاشقانه ای دارد با نثری روان و بدون پیچیدگی.
اگر دلتان برای کلاسیکهای فرانسوی تنگ شده میتواند گزینه خوبی باشد، داستانی خوشخوان با فصل بندی های کوتاه.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب به من احساسات را می دهد. UGH * رها با رها

مشاهده لینک اصلی
در یک بعدازظهر خسته از یکی از این روزهای ماه ژوئن، Le Grand Meaulnes را بلافاصله در کتابخانه محلی انتخاب کردم، پس از آنکه کتابداران زنگ خطر را که بسته بودند، انتخاب کردند. این فرانسوی بود و من فکر کردم تا قبل از بررسی یک نگاهی به آن داشته باشم. با خواندن چند صفحه از آن، متوجه شدم که آن را یک داستان جوان دو پسر François و بهترین Meaulnes دوست خود را که در یک مدرسه طبقات پایین در یک روستا زندگی می کردند بود. در ابتدا شخصیتی را می خواندم که با وجود عنوانش فکر کردم، هیچ اثری از مآولنز وجود نداشت. من فکر کردم @ نه، من احساس نمی کنم خواندن این @، من حتی می خواستم به قطع. اما به دلیل اینکه من در کتابفروشی هایم کتاب دیگری ننوشته بودم، ادامه دادم. خب ... آیا این یک رونویسی Tim Burton است؟ خانه مرموز رها شده در وسط یک jungleâ € | kidsâ € | رقص دختران ... یک حزب مرموز. من حفظ خواندن و سپس دوباره به مقدمه کمی آمد و آن را به دقت بخوانید تا پیدا کردن چه نوع از کلاسیک فرانسوی آن این بود: این شاهکار کمی مرموز با سادگی حیرت انگیز و خلوص، و حساسیت عمیق خود است که برای نشان دادن احساسات استفاده می شود و احساسات یک دنیای مرموز پر از امید و غم و اندوه، به شدت تحت تاثیر بسیاری از آثار پس از خود است. این یک داستان عاشقانه است؟ اگرچه می گوید یکی دیگر از گیرنده های چاودار است، اما من فکر کردم شاید بزرگ Gatsby نیز، مگر اینکه آن را به طور کلی تاریخی نیست. در وسط کتاب من فکر کردم که آن را شکل و نوع غیر قابل تحمل پیدا می کند، زیرا همه چیز به نظر می رسید به پایان رسید و هنوز نیمی از کتاب باقی مانده است. خوب، او یک خانه مرموز و یک دختر مرموز پیدا می کند. سپس تمام زندگی اش را برای آن خانه و دختر جستجو می کند. او سرگردان می شود جادو و اسرارآمیز آن خانه و فضای ناخودآگاه احساسات خود را شکل می دهد. او می پرسد شاید نه دختر را پیدا کند، بلکه دوباره آن احساس را پیدا کند. با پایان دادن به کتاب، من این احساس را داشتم که این پیام از گوستاو فلوبر را در آموزش عاطفی داشت. با نشان دادن اینکه این کتاب پایان عرفان و پیامدهای طبیعی آن را اعلام می کند، شخصیت اصلی، Meaulnes بزرگ نماد گذار است. گفته می شود که یک نظرسنجی از خوانندگان فرانسوی چند سال پیش این کتاب را ششمین کتاب تمام قرن بیست و یکم را درست پشت پورت و کامو قرار داد و دو بار نیز فیلم برداری شده است.

مشاهده لینک اصلی
هرگز متوجه نشدم که یک کتاب دوست داشتنی را به پایان برسانم. اولین تلاش من پنج سال پیش منحل شد؛ دوم در نهایت تنها پس از یک وقفه سه ماهه موفق شد. و این حجم کوچکی تا به حال به عنوان مورد علاقه چند نفر - exes، دوستان، سخت به برچسب - از زمان ها و مکان های مختلف در زندگی من ... که همه چیز را از چیزی که از دست داده است بخاطر تقریبا از دست داده دامنه در مورد آنها. من دوباره خواندن آن را در یک باغ میمون آفتابی احاطه شده توسط پرندگان - شروع اولین بار Id یک باغ به خودم بود؛ این محل کامل را اثبات کرد و جادو را برای کتاب به ارمغان آورد و زندگی خود را به ارمغان آورد. این به طرز ظریفانه کامل است که دریابم آن را توصیف می کنم و آن را در کلمات ناهموار من بررسی می کنم. من برای بسیاری از داستانها در مجاورت اذهان بودم، اما ناراحت نبودم. شرح فصل ها برخی از زیباترین من است که می توانم به یاد بیاورم. بیشتر این کتاب یک رویای زیبا و شیرین است. گاهی اوقات، آن را مانند بیدار شدن در عرق و تعجب، لعنت، چرا جهنم چیزی انجام داد. اگرچه شخصیت ها در یک رمان بسیار رمانتیک هستند، این افراد برخی از اقدامات خود را به افراط می اندازند. مئولن شامل عناصری از بسیاری است که اخیرا نوشته شده اند - کتاب هایی که قبلا خواندید، اما هرگز آن را ندیده اید. همانطور که آگوستین و فرانکوئیست یک مکان جادویی را نگاه می کنند، خواندن این احساس را مانند دیدن یک منبع از داستان ها و ایده های مورد علاقه.

مشاهده لینک اصلی
وقتی 16 ساله بودمLe Grand Meaulnes @ را در مدرسه خواندم، این کتاب در رده خودش بود، این تصور که برای توصیف آن سخت بود. و پس از آن ناپدید شد - از زندگی من، اما به اندازه عجیب و غریب، همچنین از علاقه عمومی به لهستان. من بعد از دو سال بعد از بازگشت به خانه از مدرسه شبانه روزی در دوئینو آن را به یاد می آورم و می خواستم آن را برگردانم تا به عقب برگردم، تا بتوانم آن را بهتر بفرمایید، اما هیچ کس از من پرسید که این را می داند. من به دنبال کتابخانه ها و کتاب فروشی ها رفتم، بیهوده، حتی در اینترنت برای چندین سال طول نکشید که ظاهر شد. و پس از آن، چند سال پیش در یکی از این بازارهای بورس کتاب در ورشو وارد شدم، و آنجا بود:Le Grand Meaulnes @، توسط Alain-Fournier، در انتظار من! نسخه لهستانی از سال 1938، ضخیم، زرد و کلیه کتابخانه های مختلفی که بیش از 70 سال از آن وجود داشت متعلق به آن بوده است. من از دوباره خواندن آن ترسیدم و از ناامیدی و ناتوانی می ترسم. من تقریبا نیمی از سال شروع کردم. اما اضطراب من ناخوشایند بود، آن را به من بیشتر جذب کرد - @ MegaLeans Grand Meaulnes توانایی رشد با خواننده است. کتاب ها سرنوشت خود را به همراه رمز و راز ارائه می دهد، به آرامی کشیده شده و با صداقت ظریف توسط نویسنده. تراژدی شخصیت اصلی، هرچند که در رنگ های پاستل رنگ شده است، در واقع یک تراژدی متفاوت، آرام و حتی بیشتر از رادیکال راوی را نشان می دهد. به اندازه کافی گفتم. چند ماه بعد از آن که برای دومین بار آن را خوانده بودم، رادیو لهستان را برنامه 2 باز کردم و Iwona Smolka، منتقد ادبیات شناخته شده میانسال، را از برنامه ی او که هر هفته با توماس برک و پیتر ماتیویکی، همچنین منتقدان و نویسندگان، کمتر به این ترتیب: کتاب ما امروز بحث می کنیم نه فقط یک رمان کلاسیک است که در سن 17 سالگی خوانده شده است و جذاب است هرچند که نمیتوانست درک کند، این روایت باقی ماند حافظه و در آنجا حمل می شود تا زمانی که نیاز به بازگشت داشته باشیم و ماجراجویی از شخصیت ها را مجددا انجام دهیم، درک می کنیم. و یکی به عقب برگشت و ماجراجویی زنده @. من لرزیدم و اشتباه نکردم

مشاهده لینک اصلی
من این کتاب را خوانده ام، زیرا آنقدر مشهور است و به همین دلیل امیدوار بودم فرانسوی را بهبود ببخشم. داستان عاشقانه ای در مورد گذار از دوران کودکی به مردانگی، زمانی که دختران را می کشید و بچه های جادویی، دنیای دنیای واقعی را با وعده های بیشتری به میان می آورد. آن نوشته شده در یک پروسس لذت بخش دنیای قدیم، و در یک بازار بازار استانی در شمال فرانسه قرار دارد. همانطور که هست، از قبل به عنوان وسیله نقلیه موتوری به عنوان یک کتاب به طور خاص مورد توجه قرار گرفته است. اما ترس واقعی این کتاب این است که در سال 1913 منتشر شد و نویسنده جوان سال بعد در جنگ جهانی اول کشته شد، به طوری که آن را به نمادی از تراژدی بی سابقه ای از یک نسل کامل تبدیل کرد. آن را بسیار غم انگیز غم انگیز فکر می کنم که کسی که تا سن جوانی (27 ساله) دارای حساسیت، اعتماد به نفس و مهارت برای نوشتن این کتاب بود به سقوط خشونت آمیز که در روان ملی ما چنان بزرگ است، اما هیچ یک از ما دست اول را نمی دانستند . به همین ترتیب آن را باعث می شود که جنگ جهانی اول شخصیت بیشتری داشته باشد، همانطور که ما معرفی می کنیم و به یک بخشی از جهان که برای همیشه نابود شده است استقبال می کنیم. جهان قبل از ترافیک، تلویزیون، اینترنت، ایدز، نبرد و جنگ جهانی.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب مون بزرگ


 کتاب زندگی بهتر
 کتاب یادداشت ها
 کتاب ناکامی مگره
 کتاب نیای غرب
 کتاب برج ایفل
 کتاب تراس/روال عادی