معرفی کتاب مگس ها

اثر ژان پل سارتر از انتشارات نشر ثالث - مترجم: مهدی روشن زاده-ادبیات فرانسه

ارسال شده توسط ایران کتاب در تاریخ سه شنبه 28 آذر 1396
The Flies (French: Les Mouches) is a play by Jean-Paul Sartre, written in 1943. It is an adaptation of the Electra myth, previously used by the Greek playwrights Sophocles, Aeschylus and Euripides. The play recounts the story of Orestes and his sister Electra in their quest to avenge the death of their father Agamemnon, king of Argos, by killing their mother Clytemnestra and her husband Aegisthus, who had deposed and killed him.
Sartre incorporates an existentialist theme into the play, having Electra and Orestes engaged in a battle with Zeus and his Furies, who are the gods of Argos and the centerpiece for self-abnegating religious rituals. This results in fear and a lack of autonomy for Zeuss worshippers, who live in constant shame of their humanity.


خرید اینترنتی کتاب مگس ها
معرفی کتاب مگس ها
جستجوی کتاب مگس ها در گودریدز

معرفی کتاب مگس ها از نگاه کاربران
با حمله آلمان به فرانسه در جنگ جهانی دوم و اشغال آن کشور، سارتر که در جبهه های جنگ بود، اسیر شد. وی در زمان اسارت اش با انسان های مختلفی برخورد کرد و به اندیشه های خود در مورد آزادی انسان سروسامان می داد. او به این فکر می کرد که چگونه از این آزادی در ابعاد وسیع اجتماعی استفاده کند؛ چگونه از این آزادی ِ فردی ِ افراطی برای مقاومت در برابر نازی ها بهره گیرد. او توانست از اسارت بگریزد و فعالیت های خود برای مقاومت را شروع کند. نویسندگی مهمترین اسلحه ی او بود. در بحبوحه اشغال فرانسه بود که نمایشنامه مگس ها را نوشت. اين نمايشنامه دعوتی است برای طغیان و بازشناسی آزادی فردی. وی یک اسطوره ی یونانی را به نحو دیگری بازگو می کند تا پیامی متناسب با وضعیت آن زمان جامعه اش به خوانندگانش برساند. اورستس به زادگاهش بازگشته، جایی که در آن مردم با پشیمانی و احساس گناه دست به گریبانند. آن ها مطیع اند و به نظم موجود قناعت کرده اند. پادشاه شان کشته شده و قاتلش بر آن ها حکم می راند. این وضع شبیه وضعیت فرانسه ی اشغال شده است. آیا مردم فرانسه به وضع موجودشان رضا می دهند و نظم اعمال شده از سوی نازی ها را می پذیرند یا سر به طغیان بر می دارند؟ سارتر می خواهد آزادی مردم را به آن ها یادآوری کند و همچنین خطرات راه، پشیمانی، احساس گناه و... را نیز به تصویر می کشد. انسان آزاد نمی تواند با وجدانی آسوده سر به بالین بگذارد ؛ مگس ها او را رها نمی کنند. اورستس می داند که «زندگی انسان در آن سوی نوميدی آغاز می شود»، به همین خاطر است که می تواند علی رغم نوميدی به پیش برود. او می داند که تنهاست و این خود اوست که باید راهش را برگزیند. او از نظم موجود نومید است و به نظمی تازه امیدوار. اورستس از ژوپیتر، خدای خدایان، سرپیچی می کند و او را به خشم می آورد. ژوپیتر برای اورستس پاسخ مسئله نیست. در اروپای قرن بیستم، مسیحیت سنتی تا حد بسیار زیادی بی اعتبار شده بود و نمی توانست برای انسان ها چارچوبی معنادار فراهم کند و به زندگی شان جهت ببخشد. در این شرایط است که اگزیستانسیالیسم پر رنگ تر جلوه می کند زیرا این شرایط را تصدیق و ابراز می کند و روی آزادی انسان و ارزش گذاری تازه تاکید می کند. اگزیستانسیالیسم سارتر مسامحه ناپذیر است و عذر و بهانه را برنمی تابد. به همین خاطر است که چنین رویکردی برای بسیاری تحمل ناپذیر است؛ بار آزادی و مسئولیت ناشی از آن برایشان بیش از حد سنگین است. در این نمایشنامه هم می بینیم که اورستس تنها کسی است که به آزادی اش پی می برد، طغیان می کند و عواقب آن را نیز می پذیرد.

مشاهده لینک اصلی
نميدونم چرا اين اواخر با هر كتابي كه ميخونم همزاد پنداري ميكنم. جوري كه به نظر اين كتاب دقيقا براي اين روز و اين لحظه ام نوشته شده
كل كتاب حرفاي خوبه زيادي براي گفتن داره ، چند قسمت كوتاه رو اينجا آوردم .

انسان ها آزادند ، آنها آزادند. تو اين را ميداني و آنها نمي دانند.


من خواستم باور كنم كه ميتوانم مردم اينجا را با حرف مداوا كنم. تو ديدي چه شد. آنها درد خود را دوست دارند ، به زخم مأنوسي احتياج دارند كه با ناخن هاي كثيفشان آنرا بخراشند و به دقت حفظش كنند.
فقط با خشونت است كه ميتوان مداوايش كرد ، زيرا درد را جز با دردي ديگر نميتوان مغلوب نمود...


عدالت به انسان ها مربوط است ، و احتياج ندارم كه يك خدا آن را به من بياموزد .

مشاهده لینک اصلی
آیا کسی می تواند توضیح دهد که چگونه این کتاب خیلی کم شناخته شده است؟ این خیلی خوب است! احتمالا بهترین سازگاری ادبی مدرن از افسانه یونانی که در آن آمده ام.

مشاهده لینک اصلی
â € آکسفورد، N D »D ° вР° Ð ± огу، воР± Ñ Ð¾Ð'Ðμн. Ð Ñ ...، Ð'о ‡ N N Ñ Ðμго жÐμ воР± оÐ'Ðμн. ÐœÐ¾Ñ Ð'уÑÐ ° - вÐμÐ »Ð¸ÐºÐ¾Ð» ÐμпнР° N Ð¿ÑƒÑ N، оÑ، D ° زاده €

مشاهده لینک اصلی
من واقعا از این لذت بردم کمی، اما بیشتر قابل اعتماد بود از برخی چیزهای دیگر Ive مجبور به خواندن این ترم است.

مشاهده لینک اصلی
من پیام و موضوع را دوست دارم، سارتر به اسطوره های باستانی منصوب می شود، اما این نوشتار به معنای سحر و جادو است ... zzzzzJe ne suis ni le maître ni lesclave، مشتری. ایا سويس ما لیبرت ©!

مشاهده لینک اصلی
وقتی اولین بار به تهوع ختم شدم، از طریق صفحات به آرامی خواندن. من فکر کردم که آن را تکراری و نابهنگام برای خواندن است. من کتاب را تمام کردم و با آن کار کردم. این در مورد ذهن من در مورد سارتر من را با یک طعم ترش ترک کرد. این طول کشید تا من کتابی را که حاوی نمایشنامه هایش بود برداشتم. من خواننده سنگین نمایشنامه ها نیستم، به عنوان یک حقیقت، من هرگز آن را مطالعه نکرده ام (علاوه بر Dylan Thomas Under Milk Wood). من خوشحالم که من با هیچ خروج و مگس شروع کردم، چون این دو نمایشنامه، یک جهان بزرگ را برای من باز کرده است.

مشاهده لینک اصلی
دسته بندی های مرتبط با - کتاب مگس ها


#ادبیات فرانسه - #جایزه نوبل ادبیات - #ادبیات اگزیستانسیالیسم - #ادبیات مدرن - #دهه 1940 میلادی - #ادبیات نمایشی - #نمایشنامه فلسفی - #انتشارات نشر ثالث - #ژان پل سارتر - #مهدی روشن زاده
#انتشارات نشر ثالث - #ژان پل سارتر - #مهدی روشن زاده
کتاب های مرتبط با - کتاب مگس ها


 کتاب سکه سازان
 کتاب ویلای دلگیر
 کتاب دست های آلوده
 کتاب پرواز بدون او
 کتاب مثل هیچ کس
 کتاب مائده های زمینی و مائده های تازه