کتاب هستی و نیستی

اثر ژان پل سارتر از انتشارات دنیای کتاب - مترجم: عنایت الله شکیبا پور-ادبیات فرانسه

کتاب هستی و نیستی، از نظر بسیاری از فیلسوفان و ناقدان مهم ترین کار فلسفی سارتر است. برخی آن را از برجسته ترین آثار فلسفی سده ی بیستم دانسته اند. به هر حال یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین آثار فلسفی در اروپای قاره ای و در قلمرو فلسفه ی هستی و اگزیستانسیالیسم بود. هستی و نیستی پرفروش ترین کتاب فلسفه ی سده ی بیستم فرانسه بود. شهرت کتاب سارتر در سال های پس از جنگ جهانی دوم تا حدودی به خاطر نثر زیبای آن و استفاده از مثال هایی از زندگی روزمره بود

سارتر به یقین از تاثیرگذارترین متفکران سده های اخیر است در این کتاب رویکردی تازه و انقلابی به رابطه ی پیچیده ی انسان و جهان دارد. هرچند در زمان نگارش کتاب درگیر و دار جنگی مهیب، دلبسته آثار ادموند هوسرل و به ویژه هستی و زمان مارتین هایدگر بود. اما این کتاب تجربه اوست در آزادی. گزینش اوست برای آزادیو اینجا می بینیم اندیشه های تجریدی هستی شناسانه هرگاه به قلم ادیبی توانا نوشته شود چه شیرین و جذاب خواهد بود. کتاب هزار حسن دارد، اما اگر فقط یکی می داشت این است که عشق به دانایی را در دل خواننده زنده نگه می دارد

هستي و نيستي يکي از برجسته ترين آثار ژان پل سارتر نويسنده و فيلسوف فرانسوي با برگردان مهستي بحريني توسط انتشارات نيلوفر در 860 صفحه قطع وزيري منتشر شد. بابک احمدي که پيش از اين کتاب «سارتر که مي نوشت» را تاليف کرده بود، درباره اين اثر مي نويسد: «نخستين ترجمه فارسي از متن کامل «هستي و نيستي» (جستاري در هستي شناسي پديدار شناختي) مهمترين اثر فلسفي ژان پل سارتر شاهکاري فلسفي و نمايانگر معناي زندگي است در سده بيستم


خرید کتاب هستی و نیستی
جستجوی کتاب هستی و نیستی در گودریدز

معرفی کتاب هستی و نیستی از نگاه کاربران
این کتاب مقدار زیادی از اصطلاحات فنی را در بر می گیرد؛ همه بدتر آن است که آن را از فرانسه به زبان انگلیسی ترجمه کرده است، بنابراین شما به طور مشخص چیزی را از دست خواهید داد. با این حال، همه چیز باید انجام شود خواندن برخی از مقدماتی در Sartre و Being و Nothingness برای به دست آوردن این مسائل فنی ساده است. شما فقط باید به یاد داشته باشید en-soi اشیا در جهان است (جهان به طور کلی) و پور-soui آگاهی انسانی است. آنچه که من در مورد این کتاب عاشق این است که آن را ایجاد اخلاق اگزیستانسیالیستی انتخاب آزادی بی نظیر خالص و که به منظور آزادی را انتخاب کنید باید دیگران را آزاد کنید تا خودشان آزاد شوند. برای انجام این کار، هرچند سارتر ابتدا بایستی دکارت را به طور سیستماتیک نابود کند. بنابراین فکر میکنم من و هوسرلز و Hediggers فراتر از نفس (که اساسا شبیه تفکر دکارت است). هنگامی که او نشان می دهد که آگاهی در واقع @ در جهان @ و نه در @ ذهن @ به طوری که می گویند نشان می دهد که ما باید به طور فعال در جهان برای آزادی بشر و برای آزادی های اجتماعی شرکت می کنند.

مشاهده لینک اصلی
من دوست دارم که این را بخوانم من می خواستم سالها به خواندن بیداری و نابودی بپردازم، اما من تا به حال وقت نداشتم (بله، انتخابی بود - متاسفم شوخی بد). مطمئنا سارتر فوق العاده متکبر است، گاه گاه وحشیانه غم انگیز و همجنسگرا، و اغلب ذهن را بر بدن تسلیم می کند، اما من واقعا بسیاری از ایده های التهابی خود را دوست داشتم. من نمی توانم منتظر بمانم تا تجدید نظرهای فمینیستی برخی از نظریه هایش را بررسی کنم، زیرا می توانم ببینم که چگونه ایده های اعتقادی، آزادی و روانشناسی وجودی می تواند بسیار جذاب باشد. علیرغم مشکلات من با متن، من هنوز هم تشویق می کنم که سهم آن را در فلسفه داشته باشم، و من از اینکه تعداد زیادی ساعت طول کشید تا از آن عبور کنم، پشیمان نیستم.

مشاهده لینک اصلی
من تا حد زیادی از تفسیر / تحکیم / سوءقصدی خودم لذت می برم / هر آنچه که شما می خواهید آن را از تحلیل گرایی هایدگرها بشناسانید، به خصوص گسترش او از تجزیه و تحلیل به بدن و جنسیت، اما سبک نوشته های او گاه سبز و ناسازگار از وضوح استدلال او با این حال، چشم باز از بسیاری جهات. همانطور که با هستی و زمان، بودن و نومیدی یک کتاب دیگر است که من به طور قابل ملاحظه ای سپاسگزارم که در یک محیط کلاس در کالج مشغول به کار بوده ام، چون مطمئن هستم که انفجار های فراوانی که در سراسر اتاق رخ می دهد، بسیار مکرر و شدید است بدون تهدید گذر از معاینه، برطرف شده است.

مشاهده لینک اصلی
سارتر در بهترین حالت خود، هنگامی که بتن می گیرد، با استفاده از نمونه های بسیار شگفت آور از زندگی و تخیلش می گوید. متاسفانه، شما می توانید این کتاب را برای ساعتها بخوانید بدون اینکه به چنین نوشتاری برسید. این کتاب وقتی خوب است باور نکردنی است.

مشاهده لینک اصلی
مشکل من با سارتر این است که او قبل از اینکه حتی موضوع را بررسی کند، نتیجه گیری کرده است. او تنها به بررسی آن می پردازد تا نتیجه گیری خود را تأیید کند. آیا تهوع یا تهدیدی نیست که هر ایده ای (نتیجه گیری) او را تنها برای کشف یک کشتار خیالی می گیرد!

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب هستی و نیستی


 کتاب نخستین پله ها
 کتاب مگه الان نباید مدرسه باشی؟
 کتاب کف روزها
 کتاب قاتلی به پاکی برف
 کتاب کین
 کتاب خاطرات یک الاغ