کتاب گوشه نشینان آلتونا

اثر ژان پل سارتر از انتشارات نیلوفر - مترجم: ابوالحسن نجفی-ادبیات فرانسه

علت آلتونا. (1960). ژان پل سارتر. *** این یک بازی نیست که در آن شما می توانید خود را ترک از تئاتر آواز خواندن "زیپ-a-de-doo-dah." آن را با گناه و بخشندگی است. این تنظیم پس از جنگ جهانی دوم در حومه ای به نام Altona در آلمان افسانه ای است. این عملیات در عمارت یک بارون صنعتی انجام می شود که میلیون ها نفر را با تهیه محور با کشتی های مورد نیاز خود ساخته است. او توسط خانواده اش احاطه شده است: دخترش، لنی، پسرش ورنر، با همسرش یوهانا، و در اتاق طبقه بالا پنهان شده، پسرش فرانتس. فرانتس توسط پلیس برای فعالیت هایش در طول جنگ شکار می شود و به شکنجه متهم شده است. هرچند، پدر ثروتمند او موفق شده است که او را با گواهی مرگ از جنوب امریکا اعلام کند. با این حال، او در اتاق طبقه بالا گیر کرده است، و بیرون نخواهد آمد. او تنها خواهرش لنی را میبیند، او غذای خود را به ارمغان می آورد و نیازهای جنسی او را تامین می کند. فرانتس هر دو از اقدامات غیرقانونی خود در طول جنگ دستگیر و مجازات می شود و نه گرفتار شدن و مجبور شدن زندگی خود را در این اتاق انجام می دهد. او بسیاری از روح را جستجو می کند، اما در لبه جنون است. منبع اصلی او شرکت گروهی از خرچنگ های تصور شده است که در سرتاسر زندگی می کنند. سارتر با استفاده از این تنظیم و این شخصیت ها به بررسی مبانی اخلاقی جنگ و بازیابی می پردازد. نتیجه گیری اصلی او این است: "بازنده ها برنده هستند." این خواندن خوب است؛ من نمی دانم که چطور انجام می شود. ارزش خواندن دارد.


خرید کتاب گوشه نشینان آلتونا
جستجوی کتاب گوشه نشینان آلتونا در گودریدز

معرفی کتاب گوشه نشینان آلتونا از نگاه کاربران
عنوان: گوشه نشینان آلتونا - نمایشنامه در پنج پرده؛ نویسنده: ژان پل سارتر؛ مترجم: ابوالحسن نجفی؛ مشخصات نشر: تهران، نیل، 1345، در 302 ص، فروست: مجموعه ادبیات امروز؛ موضوع: نمایشنامه از نویسندگان فرانسه قرن 20 م

ماجرای فرانتس پسر آقای گرلاخ

مشاهده لینک اصلی
« ای قرن های آینده، این است قرن من، تنها و بی قواره، که بر جای متهم نشسته است. قرن من نیکوکار می بود اگر انسان دشمن سفاکی نمی داشت که از عهد ازل در کمینش نشسته است…ای قرن های خوشبخت، شما که با نفرت های ما آشنا نیستید چگونه می توانید به قدرت سفاک عشق های مهلک ما پی ببرید؟»


مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب گوشه نشینان آلتونا


 کتاب کلود ولگرد
 کتاب فراتر از فراموشی
 کتاب یک انسان، یک حیوان
 کتاب هایدریش مغز هیملر است
 کتاب اسطوره سیزیف
 کتاب مادام بواری