کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا

اثر ژول ورن از انتشارات ترانه - مترجم: سلماز بهگام-ادبیات فرانسه

ژول‌ ورن نویسنده‌ی فرانسوی قرن نوزدهم که صاحب‌نظران به او گشاینده‌ی افق‌ها لقب داده‌اند، آثار بی شماری دارد که تقریبا به تمام زبان‌های دنیا ترجمه شده است. او در فرانسه و سایر نقاط جهان و همچنین در ایران نیز از شهرت بسزایی برخوردار است. داستان‌های این فرهیخته‌ی محبوب، خواننده‌ی مشتاق را بدون نیاز به گذرنامه و رویداد به قاره‌های دور و نزدیک، به اعماق زمین، به ژرفای دست‌نیافتنی اقیانوس‌ها و حتی مرزهای غیر قابل فتح سیارات و ستارگان می‌برد و شگفت‌زده و خرسند باز می‌گرداند


خرید کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا
جستجوی کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا در گودریدز

معرفی کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا از نگاه کاربران
این علاوه بر بعد است: یک موقعیت شناخته شده انتقادی وجود دارد که داستان علمی تخیلی ادبیات از تعارض شناختی است، جایی که معمول، دنیوی است، عجیب و غریب، جذاب از دیدگاه کمی متفاوت است فکر می کنم - من فقط یک نقد می خوانم که ممکن است شاید از راه دور کار می کند، او عجیب و غریب به جهان آشنا، دنیوی و اروپایی اواسط دهه 1800، عجیب و غریب می کند، به طوری که تهدیدی کمتر و به نوعی جهان را برای خوانندگان راحت می کند که همیشه در علم کاربردی، در مهندسی، قابل توضیح است، به رغم هر دستگاه فوق العاده یا دنیای ... بازنگری اول: این کتاب دیگری است که من تصمیم می گیرم که دوباره یک بار پنج بار به آن رجوع کنم. هنگامی که من امتیاز دادم که از حافظه بود و از آن یک نسخه کوتاه بود. این یک خواندن جدید، یک ترجمه جدید، یک تجربه جدید است. بنابراین احساسات نقش کمتری را بازی می کنند، اما من مطمئن نیستم که این ارقام چه مقدار از این ایده است، نه به عنوان اعدام ... این نسخه با معرفی 60 صفحه ارائه می شود که به خوبی آن را تنظیم می کند. متن خود را کامل، در حدود 430 صفحه، و از همان مقبره به عنوان The Wretched (Les Miserables) توسط ویکتور هوگو. جالب است که این کتابها را به عنوان معاصر در نظر بگیریم، چگونه هر یک از اینها کار می کند، چقدر متفاوت است، چقدر مشابه است. همچنین چقدر از آن تصاویری از فیلم دیزنی است که از آن در خواندن فرار سخت است. این خوب است: تصاویر برنج / steampunk از nautilus، جیمز ماسون به عنوان کاپیتان nemo. بد: کیرک داگلاس به عنوان سرزمین داگ هارپونر (آواز!)، پیتر لور به عنوان conseil، فیلم قدم زدن و قطعنامه ... وجود دارد نه چندان در مورد اظهار نظر، به جز تاکید آنچه منتقدان اگر همه نمی دانند در حال حاضر: ترجمه خواندن به عنوان کتاب بچه ها بد هستند، خلاصه کردن رادیکال است، ایده های زیبا هستند. نقصهای دقیق ترجمهها را نمیدانم، چون فرانسوی را نمیشناسم. از میان برداشتن، به خوبی بسیاری از پاساژ های طولانی وجود دارد که جزئیات مکانیک، علم، مهندسی و سپس کاتالوگ ماهی ها، کوسه ها و دیگر حیوانات دریایی را در بر می گیرد. ویژگی خاصی از عرض جغرافیایی، طول جغرافیایی، عمق، نوع آب دریا وجود دارد. برخی از حرکات قدرت الکتریسیته، مفاهیم دیگری همچون پیاده روی پیاده روی، برچیدن ثروت خراب، خرابه های غرق شده، مروارید فراتر از اندازه، از همه راه هایی که nemo از سرزمین، غذا، سوخت، در همه چیز از مبلمان به جوهر این بخش ها کوتاه یا حذف می شوند. در آن زمان شاید آنها مورد نیاز بودند تا تجربه ی جادویی علمی را مورد توجه قرار دهند، اکنون آنها خسته کننده هستند، حالا ما آنها را می خوانیم، اما من از آنها به طریقی انتزاعی، کمیک و ... به ویژه زندگی دریایی که بین طبقه بندی علمی دیده می شود، لذت می برم توسط conseil و اینکه آیا آنها توسط ناتال خوراکی هستند ... نظرات دیگر: این پیدایش علم تخیلی به عنوان علم سخت به جای سفته بازی است، نه علم تخیلی اجتماعی، و نگرش برتر است که همه چیز، هر چند فوق العاده، دارای یک منطق علمی - حتی اگر چنین استدلال می کند، اگر چنین مجوز تخیلی باشد، این اصل فلسفی است که علم همه چیز را قادر می سازد و توضیح می دهد. بنابراین آماده شدن برای بسیاری از علوم (از سال 1869). این را بخواهید اگر دوست دارید بگویید، عاشقانه های ژانر ...

مشاهده لینک اصلی
وقتی بچه بودم این را مطالعه فرمایید و من آن را دوست داشتم. به تازگی به انگلیس آن را به زبان انگلیسی خواندم و هنوز هم در حیرت هستم. وقتی داستان خوبی است، خوب آن را در هر زبان ایجاب می کند، و این یک قاعده است.

مشاهده لینک اصلی
من باید متن این کتاب را که دیروز در Kingsley Amiss New Maps of Hell یافتم، بازسازی کنم. آیا وقتی که من در 9 سالگی آن را بخوانم، همان ترجمه را داشتم؟ حتی در حال حاضر، به نظر می رسد عجیب و غریب آشنا، و به ویژه من به یاد داشته باشید تعجب در مورد آن کلمه عجیب @ پولپ @: چه صحنه! مرد ناراضی، که توسط شاخک هایش گرفته شده و به حفره هایش متصل شده بود، در هوا با توجه به کلاهک این تنه عظیم متعادل بود. او خفه شد و گریه کرد، Ã € moi! Ã Moi! (کمک! کمک!) این واژه های فرانسوی من را یک غرق شدن عمیق به من داد. پس من تا به حال یک مهاجرت روی زمین، شاید چندین نفر! من این صدای دلنشین را می شنوم که تمام عمر من گریه می کند! مرد تاسف گم شد. چه کسی او را از این درک قدرتمند نجات خواهد داد؟ کاپیتان نومو خود را بر روی پالس انداخت و با بازوی خود را باز کرد. اولین افسر با خشم علیه دیگر هیولاها که از طرف ناتیلوس صعود می کردند مبارزه می کرد. خدمه در حال مبارزه با کلاهک بود. کانادایی، کنسول و من سلاح های خود را به توده های گوشتی کشیدند. بوی خشن مشک جو را فرا گرفت. این وحشتناک بود. از آنجا که Verne را در اصل فرانسوی خواندید، می توانم گزارش دهم که بهتر است در اصل. اما تفاوت این است که احتمالا کمتر از تصور شماست.

مشاهده لینک اصلی
دکتر Pierre Arronaux همراه با کمپانی Conseil و Canadian Harpooner Ned Land در داخل زیردریایی شناخته شده به عنوان \"ناتیلوس\" دستگیر شده و پس از اشتباه بودن آن برای یک موجود دریایی و حمله به آن در کشتی دریایی آمریکایی آمریکایی \"آبراهام لینکلن\" زندانی شده است. در آنجا آنها کاپیتان نومو بی نظیر و پرماجرا را ملاقات می کنند که به آنها می گوید که آنها برای همیشه در کشتی خود قرار می گیرند تا به یک تور فوق العاده در زیر دریا بروند. آیا مردان قادر به رفتن به خانه خواهند بود یا تا زمانی که می میرند، در کشتی ماندند؟ آیا آنها می توانند Ned Land را قبل از انجام هر کاری احمقانه متوقف کنند؟ خواندن و پیدا کردن برای خودتان. این بسیار خوب و جالب خوانده شده و همچنین اولین کتابی است که تا کنون توسط ژول ورن خوانده شده است. من از این کتاب از برخی از دوستانم که آن را دوست داشتم از این کتاب شنیده ام و فیلم دیزنی را دیده ام که در آینده می توانم تماشا کنم. من فکر کردم که بخش های علمی و فنی جالب بود و برای تورهای زیر آب رفتند تا ببینند که فلور و فون دریایی برای انجام این کار عالی خواهد بود! اگر از ادبیات کلاسیک و کتابهای مربوط به زیر دریا لذت می برید پس مطمئن شوید که این کتاب را بررسی کنید. این در دسترس است برای دریافت کتابخانه محلی خود و خرید هر کجا که کتاب فروخته می شود.

مشاهده لینک اصلی
اولا، من انکار نمی کنم که ژول ورن چیزهایش را می داند. این کتاب پر از تجزیه و تحلیل علمی، با دانش دقیق از باغ وحش، جریان اقیانوس، ساخت و ساز جغرافیایی و طرح های مهندسی است. در حالی که توسعه شخصیت ها متوقف شده است و Nemo تنها کسی است که واقعا رشد می کند (تا حدودی آن است)، مقدار دانش که ورن به کتاب وارد کرد، باعث شد که آن را نابود کند. من به هیچ وجه انکار نمی کند که این کتاب جالب است و ارزش یک امتیاز بالاتر نیست. قطعاتی وجود داشت که در آن احساس کردم خودم را به جهان کشانده ام. شرح زندگی عالم پنهان من را درونم گذاشت و تقریبا می توانستم ببینم آنچه که Verne توصیف کرد، بود. اما پس از صفحه پس از صفحه بعد از صفحه، چیزی جز سخن گفتن، نشان دادن، من احساس خودم را از دست دادن علاقه. تنها چیزی که واقعا می توانم بپذیرم وجود دارد. یک طنز ظریف نیز وجود داشت. یک بخش زمانی است که Aronnax در یکی از پیادهروهای زیر آب خود با Nemo است و شروع به باران می کند. او به خودش فکر می کند که جهنم مرطوب می شود، فراموش می کند که او زیر آب است، و تحقق او او را غافلگیر می کند. علاوه بر این، من مانند کنسلی دوست داشتم، اما او به نظر می رسید خیلی جوانتر از سی ساله اش بود و به استادش نسبتا قوی و عاشقانه داشت. من پیشنهاد نمی کنم که Verne ناخودآگاه روابط همجنسگرایانه ای را بین Arrowx و دستیارش نوشت، اما خواندن آن را به عنوان خواننده مدرن، نمی توانم کمک کنم تا این رابطه را پیدا کنم. پس از همه، من نمی دانم از بسیاری از خادمان داستانی که مایل به درون عمق اقیانوس نفوذ به سادگی به دلیل استاد خود سقوط کرد پس از آن که توسط یک هیولا آب غرق شده پس از فکر کردن گم شده است. در پایان، این یک کار تاریخی بزرگ است. من این را انکار نمیکنم، و من این کتاب را تنها برای افرادی که این واقعیت را توصیه میکنند توصیه میکنم. امروزه بسیاری از آثار علمی تخیلی الهامبخش است و Verne نیز نویسنده بسیار علمی است. با این حال، آن را در سلیقه من نیست. زبان دشوار نیست، اما پس از توصیف های ثابت که به نظر می رسد نوشته شده است برای توضیح به خواننده به تنهایی (من نمی دانم هر کسی که می تواند اندازه چیزی در مقدار آب توضیح می دهد که آن را جابجایی!)، من نمی توانم کمک به احساس کشیدن توسط آن . علاوه بر این، من واقعا آن را دوست داشتم، اما نمیتوانست آن را به عنوان رتبه بالاتر به دلیل دشواری که به خواندن خط پس از خط از شرح ماهی بود.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا


 کتاب با هم همین و بس
 کتاب حکومت نظامی (شهر بندان)
 کتاب هایدریش مغز هیملر است
 کتاب فاجعه
 کتاب خوشبختی در پیش رو
 کتاب یک زندگی