کتاب مرگ خوش

اثر آلبر کامو از انتشارات نگاه - مترجم: احسان لامع-ادبیات فرانسه

آیا مرگ مرگ شادمانی ممکن است؟ این عنوان به داستان یک الجزایین جوان، مرسولو می گوید که با قتل و فرار از مجازات قوانین اجتماعی را نقض می کند، سپس با شیوه های مختلف زندگی و تجربه در نهایت مرگ یک مرد شاد را می کشد.


خرید کتاب مرگ خوش
جستجوی کتاب مرگ خوش در گودریدز

معرفی کتاب مرگ خوش از نگاه کاربران
داستان زندگی پوچ و ابزورد شخصی بنام پاتریس مورسو هست که بی شباهت به رمان بیگانه نیست . اما اون جذابیت رو نداره.
این تالیف در سال ۶۱ یعنی سالهای اولیه انقلاب صورت گرفته و به نظرم حذفیات کمتری نسبت به چاپ جدید داره ،مترجمش هم آقای علیرضا طاهری هست که ترجمه ی خوب و روونی ارائه داده.
ضمن اینکه این اثر بعد از مرگ کامو منتشر شده.

مشاهده لینک اصلی
آنچه را او نظم دادن میدانست عبارت بود از : پنهان کردن بی نظمی ، چپاندن لباس های کثیف پشت بالش ها و چیدن اشیای ناهمگون در کنار هم . در آخر از تقلای زیاد خسته میشد و دگیر رختخواب هم نمی انداخت و با سگش روی پتو های بوی ناک می خوابید .

مشاهده لینک اصلی
آنچه اهمیت دارد - همه چیز واقعا مهم است - اراده به شادی، نوعی آگاهی عظیم و همیشه در حال حاضر است. بین زمین ویرانگر و آسمان بی رنگ یک تصویر از جهان ناسپاس ظاهر شد که در آن، برای اولین بار، او به پایان رسید. در این زمین، به ناامیدی بی گناهی بازگردانده می شود، مسافرانی که در یک دنیای اولیه از دست داده اند، تماس خود را از دست دادند و با لیست خود به قفسه سینه اش فرو ریختند، چهره اش در برابر شیشه قرار داشت، او گرسنگی خود را برای خود و برای اطمینان شکوه و جلال در او خفته است. او می خواست خودش را به این گل بسپارد، تا دوباره وارد زمین شود و خود را در آن خاک رس بگذارد، در آن دشت بی حد و حصر پوشیده شده با خاک قرار گیرد و سلاح های خود را به اسفنجی مات و مبهوت آسمان بچرخاند، نماد زندگی خود، برای تضمین همبستگی خود با جهان در بدترین حالت، خود را به عنوان مفسر زندگی، حتی در بی تفاوتی و نومیدی آن اعلام می کند. او تشنه، گرسنه برای عشق بود، مشتاق برای لذت بردن.

مشاهده لینک اصلی
کامو هرگز برای یک مرگ مبارک برای آزادی انتخاب نشده است، و دلیل آن وجود دارد. این وحشتناک است. مطمئنا جنبه های این اولین رمان منتشر نشده وجود دارد که جنبه های یک نویسنده اصلی می تواند نشان دهد اما در حقیقت در این صفحات بهترین رکورد است. من خیلی ناراحت هستم و آن را بخوانم. این داستان مربوط به یک پسر است که مرد دیگری را می کشد و سپس به دنبال یک زندگی شاد است. خودشه. محوطه ای برای تفکیک عمیق و نگاه اجمالی به اگزیستانسیالیسم وجود دارد که کامو برای آن قابل توجه بود اما اغلب در این داستان بی هدف نیست. در نهایت، تنها تصویر واقعی که شما از خواندن آن دریافت می کنید این است که این کتابی بود که هرگز به معنای آزاد شدن نبود و تنها برای انجام واریز به ناشران انجام می شد. این یکی از انتشارات پسین است که هرگز نباید نور روز را ببیند.

مشاهده لینک اصلی
خوب، شاید این به سادگی به این دلیل است که دیروز Stranger را خوانده ام، اما این کتاب به نظر می رسد نسخه کمتر از آن کتاب است، اگرچه با یک پروس توصیفی بیشتر، یکی از بهترین چیزهایی است که در مورد The Stranger، Non-Descriptive، Separated پروس است که ما را مجبور می کند جهان را از طریق چشم شخصیت اصلی ببیند. نامهای مشخص شده بازیافت می شوند، رویدادها و توضیحات زیادی بازیافت می شوند. همانطور که من خواندید، اگر به طور تصادفی کتاب اشتباه را انتخاب نکردم، بررسی دوگانه را ادامه خواهم داد. متاسفانه، من این کار را نکردم و متأسفانه، من این را حذف کردم. گاهی اوقات داستانهای منتشر نشده به دلایلی منتشر شده است.

مشاهده لینک اصلی
صرفنظر از موضوع و گاهی اوقات چگونگی درک یا همدردی با شخصیت های وی، همسو بودن آن، سبک نوشتن کامو فقط کمال است. من این تفکر را خواندم که به خاطر شخصیت اصلی آن به نوعی به The Stranger (کتاب مورد علاقه من) مرتبط است، اما من خوشبختانه غافلگیر شدم که آن را نداشتم. تم های مشابهی در اینجا وجود دارد مانند کامو دیگر کارها، اما نوشتن. وای. من هميشه در ترسيم اينکه چگونه ترجمه ها مي توانند واکنش هايي را که من داشته اند، بسازم. معمولا ترجمه ها فاقد هستند، اما من هنوز خواندن یک رمان کامو که من را القا نمی کند 1. یادگیری زبان فرانسه و 2. تمام آثار او را در زبان اصلی خواند.

مشاهده لینک اصلی
@ من فکر می کنم از لب های من بوسید و کودک کودک من و من بود، و جنون از زندگی و جاه طلبی است که گاهی اوقات من را دور می برد. @ (40) @ ... برای یک لحظه طولانی استنشاق تمام تنهایی بیگانه جهان می تواند شما اهمیت داشتید که خودتان را پایین بیاورید تا قلب خود را سازماندهی کنید تا ریتم روزها را به جای ارائه ریتم خود به منحنی امیدهای انسانی مطابقت دهید.و این تنها بودن را پذیرفته است، تا بدانید که از این پس او بود استاد تمام روزهای خود را به او بسپارد و با خلوصی که به عظمت متصل است پر شده است. (135)

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب مرگ خوش


 کتاب بازگشت از ماه
 کتاب مگره و مرد روی نیمکت
 کتاب قلعه کارپات ها
 کتاب مثل یک کوسه ماهی در موج
 کتاب قرارداد اجتماعی
 کتاب رزی کارپ